تبلیغات
اداره و مدیریت - چه کار کنیم تا بیشتر حقوق بگیریم !!!
اداره و مدیریت
اداره - مدیریت - رهبری - Management - Leadership

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 1392/02/18

اگر فكر میكنید وقتش شده است كه افزایش حقوق داشته باشید این راهنما را بخوانید كی گفته «پول علف خرس نیست!» این روزها با این هزینه‌های سرسام‌ آور ارزش پولی كه بدست می آورید گاهی از علف خرس هم كمتر است. تا چشم بر هم میزنید همه حقوقتان تمام شده و كلی باید دو دو تا چهار تا كنید تا سر و ته دخل و خرج‌ تان جفت و جور شود. احتمالا اولین راه‌ حلی كه میشود به آن فكر كرد افزایش حقوق است. باید راه‌ حلی پیدا كنید كه رئیس‌ تان با افزایش حقوق شما موافقت كند. اگر دنبال راه‌ حلی هستید این راهنما را از دست ندهید.

چه کار کنیم تا بیشتر حقوق بگیریم

1. موفقیت، شانس تان را بیشتر میکند .... 

درخواست افزایش حقوق را بعد از به دست آوردن یک موفقیت خوب در سر کار مطرح کنید. لازم نیست مغرور و از خودراضی باشید اما این یک روش امتحان شده است که درخواست افزایش حقوق بعد از اینکه شما کاری استثنایی در سر کار انجام داده‌ اید مورد قبول قرار می‌گیرد. به او بگویید که موفقیت شما تنها آغاز فرصت‌های زیادی است که شما می‌توانید برای شرکت ایجاد کنید.

2. استعدادتان را نشان دهید
اگر فکر میکنید که مستحق افزایش حقوق هستید باید این را ثابت کنید. لازم نیست از خودتان تعریف کنید. تنها نشان دهید که سرمایه ارزشمندی برای شرکت هستید و همیشه و به ویژه وقتی کس دیگری نیست شما برای انجام کارها حاضر هستید. 

3. صریح باشید
دنبال دوز و کلک با رئیس تان نباشید. دقیقا به رئیس‌ تان بگویید چه میخواهید و چرا چنین چیزی را در چنین زمانی می‌خواهید. صداقت بهترین سیاست است و باعث میشود شخصیت‌ تان را هم دوست‌ داشتنی تر کند.

4. در باره وضعیت مالی محل کارتان تحقیق کنید
اگر بدانید که سیاست‌های شرکت برای افزایش حقوق چیست و در چه زمان‌هایی می‌توانید انتظار افزایش حقوق را داشته باشید، آن وقت می‌توانید بهتر نزد رئیس تان برای افزایش حقوق استدلال کنید. وقتی با اطلاع باشید و بدانید چه می‌گویید احتمال دست خالی برگشتن کمتر خواهد بود.

5. برای شنیدن «نه» خود را حاضر کنید 
اگر همه کارهایی که لازم بود را انجام دادید و بازهم نه شنیدید آن وقت دیگر کار از دست شما بیرون بوده است. با این حال، به جای اینکه ناامیدانه برگردید، از رئیس‌ تان بپرسید که آیا به جای افزایش حقوق می‌ تواند چیز دیگری مثلا تعطیلات اضافه یا اضافه کار یا مزایا به شما بدهد اما حواستان باشد زیاد از حد حریص جلوه نکنید. سعی کنید همواره لبخند بر چهره‌ تان باشد حتی اگر اتفاق‌ هایی افتاد که شما دوست نداشتید.

طبقه بندی: مدیریت منابع انسانی،  رفتار سازمان، 
برچسب ها: منبع: ایده آل،
ارسال توسط مدیران افغان
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
فیس بوک
Join us on Facebook

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Powered by MailChimp

قالب وبلاگ